Wydarzenia 2017

11.12.2017 Wigilia dla Seniorów

Okres spotkań wigilijnych w pełni.  Od początku grudnia jesteśmy wprawieni w świąteczny nastrój i bardzo nam z tym dobrze.  Kolędy, życzenia, wesołe spotkania przy stole – chwilo trwaj! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kolejnej już Wigilii dla Seniorek i Seniorów zorganizowanej wspólnie z Fundacją Cambio. Tym razem, naszym kochanym seniorom wtórowały młodziutkie chórki anielskie. Było pięknie!

zobacz zdjęcia

15.11.2017 Śniadanie Biznesowe z Kancelarią LSW

15 listopada 2017 r. w Restauracji Belcanto odbyło się cykliczne śniadanie biznesowe. Wydarzenie wpisało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, z okazji którego w samym województwie śląskim  zorganizowano ok. 70 imprez.  Spotkanie w Belcanto tradycyjnie miało na celu bliższe poznanie się oraz nawiązanie nowych relacji biznesowych. Uczestniczyli w nim lokatorzy Parku oraz goście z zewnątrz.

zobacz zdjęcia

14.10.2017 Teatr bez sceny w Restauracji Belcanto

Spektakl teatralny w Belcanto? Oczywiście, że tak! Tutejsze wnętrza doskonale pasują do artystycznych aranżacji, a zespół Restauracji Belcanto z przyjemnością wyjdzie naprzeciw najśmielszym oczekiwaniom Gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z występu Teatru bez Sceny w sztuce Oskar i Ruth  w reżyserii Ingmara Vilqsta. Artystom gratulujemy brawurowego wykonania, które na długo zapadnie w naszej pamięci. Było klimatycznie, nastrojowo i z pełnym wachlarzem uczuć.

zobacz zdjęcia

03.09.2017 Koncert Grażyny Brodzińskiej

To był pokaz talentu, klasy i kunsztu wokalnego, a przy tym prawdziwa uczta dla melomanów. Wszystko za sprawą koncertu Pierwszej Damy Polskiej Sceny Muzycznej – Grażyny Brodzińskiej. Znakomita sopranistka, wspaniała aktorka i tancerka zgodziła się zaśpiewać podczas bardzo uroczystego świętowania siedemdziesiątych urodzin. Swoim występem – niespodzianką podbiła serce szanownego jubilata i oczarowała pozostałych gości.

zobacz zdjęcia

28.08.2017 Festiwal Osób Niepełnosprawnych MocART

28 sierpnia 2017 we wnętrzach Restauracji Belcanto rozbrzmiały wspaniałe dźwięki muzyki współczesnej. Wszystko to za sprawą uczestników IV Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt”, dla których zorganizowano tu jeden z festiwalowych warsztatów. Piękna interpretacja tak znanych utworów jak: Purple Rain, Sway czy Hallelujah doskonale oddawała talent i wrażliwość artystów.  Były też autorskie kompozycje i oczywiście wspólne śpiewanie hymnu Festiwalu: Taka jest w nas moc. Przyznajemy: moc tych głosów robi wrażenie.

zobacz zdjęcia

08.03.2017 Śniadanie biznesowe w Belcanto

sniadanie-biznesowe

Dzisiaj 8 marca 2017 r. lokatorzy Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum spotkali się w Restauracji Belcanto na śniadaniu biznesowym. Tradycyjnie była to okazja do bliższego poznania się i zacieśnienia relacji biznesowych.

Tematem przewodnim spotkania było planowanie inwestycji  na rynku austriackim.  Zaproszenie do podejmowania takich działań oraz zalety Austrii jako celu turystyki biznesowej przedstawił pan Peter Löschl, dyrektor pionu CEE Austrian Business Agency. Pan Löschl przyjechał do Polski na zaproszenie austriackiej firmy doradczej Uniconsult, która ma swoje przedstawicielstwo na terenie Parku. Gościem specjalnym śniadania był Konsul Honorowy Republiki Austrii pan Mirosław Bienioszek.

zobacz zdjęcia

27.02.2017 Bal Seniorów w Belcanto

sniadanie-biznesowe

W Belcanto zapanowało iście karnawałowe szaleństwo.  27 lutego odbył się tutaj „Bal Seniora” zorganizowany przez Fundację Cambio współpracującą z Urzędem Miasta Katowice. W rytmicznych pląsach wirowała ponad setka członków Klubu Seniora z Ligoty. Wigoru i umiejętności tanecznych mógłby pozazdrościć im niejeden młodzieniec. Na stołach królowały karnawałowe przekąski, pyszne ciasta i owoce, a kulinarnym przebojem okazał się indyk na winie. Humory dopisywały wszystkim przez długie godziny zabawy.  To były bardzo udane ostatki.

zobacz zdjęcia

13.01.2017 Wieczór Kolędowy

wieczor-koledowy

VI Wieczór Kolędowy w Belcanto już za nami. Jak co roku, przy tej okazji, sala rozbrzmiała głosami wielu znamienitych gości ze świata nauki, biznesu i administracji. Wspólnym śpiewom błogosławił Jego Ekscelencja ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Tradycyjnie, przy fortepianie zasiadł profesor Tadeusz Trzaskalik (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), który akompaniował też wykonaniom kilku mniej znanych utworów bożonarodzeniowych. Zaprezentowali je Damian Chróściński (tenor) oraz Izabela Tkocz (alt).

Do zobaczenia za rok!

zobacz zdjęcia

11.01.2017 Spotkanie noworoczne

spotkanie-dla-najemcow

W środę 11 stycznia w restauracji Belcanto odbyło się spotkanie lokatorów Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, które symbolicznie wprowadziło nas w kolejny rok współpracy.

zobacz zdjęcia