Wydarzenia

Wydarzenia 2019

2019.01.05 Wieczór Kolędowy

W sobotę 5 stycznia 2019 w Restauracji Belcanto odbył się ósmy Wieczór Kolędowy. Na przyjęcie zorganizowane przez Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res przybyło blisko stu gości. Wspólnie uczcili piękną tradycję noworocznego śpiewania kolęd i pastorałek. Nad chórem gości pieczę artystyczną sprawował i akompaniował profesor Tadeusz Trzaskalik (UE), inicjator spotkań kolędowych. Na scenie pojawiły się duety rodzinne, a dokładnie: prof. Andrzej Mitas z córką Julią oraz Tobiasz i Błażej Gluch.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2018

06.02.2018 Karnawał Seniorów z Ligoty

Działo się na zabawie karnawałowej dla seniorów, którą Belcanto zorganizowało wspólnie z  Fundacją Cambio przy współpracy Urzędu Miasta Katowice. W tegorocznej imprezie wzięło udział blisko stu członków Klubu Seniora z Ligoty.  Były tańce, były pląsy. Szaleństwo na parkiecie i wyśmienite humory, a na stołach przepyszne słodkości. Powoli żegnamy Karnawał 2018, za to hucznie i z przytupem.

zobacz zdjęcia

10.01.2018 Spotkanie Noworoczne

Za nami spotkanie noworoczne z lokatorami Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum. Nowe plany i postanowienia podjęte.
Wszystkim dziękujemy za przybycie, a Kasi Puma Piaseckiej i Jerzemu Kostrzewskiemu za piękną oprawę muzyczną.
Pełni sił i entuzjazmu, jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Wam też życzymy dobrej energii i pomyślnego roku!!!

zobacz zdjęcia

06.01.2018 Wieczór Kolędowy w Belcanto

Tak bawiliśmy się na VII Wieczorze Kolędowym zorganizowanym wspólnie przez Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum i prof. Tadeusza Trzaskalika (UE). Śpiewali wszyscy, bez wyjątku, licznie zgromadzeni goście kolędowania, a wśród nich przedstawiciele administracji publicznej, duchowieństwa, naukowcy, lekarze i przedsiębiorcy. Niespodzianką dla uczestników był koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu artystów Grupy Silesia oraz występ kolędników Parafii pw. św. Jacka w Mysłowicach.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2017

11.12.2017 Wigilia dla Seniorów

Okres spotkań wigilijnych w pełni.  Od początku grudnia jesteśmy wprawieni w świąteczny nastrój i bardzo nam z tym dobrze.  Kolędy, życzenia, wesołe spotkania przy stole – chwilo trwaj! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kolejnej już Wigilii dla Seniorek i Seniorów zorganizowanej wspólnie z Fundacją Cambio. Tym razem, naszym kochanym seniorom wtórowały młodziutkie chórki anielskie. Było pięknie!

zobacz zdjęcia

15.11.2017 Śniadanie Biznesowe z Kancelarią LSW

15 listopada 2017 r. w Restauracji Belcanto odbyło się cykliczne śniadanie biznesowe. Wydarzenie wpisało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, z okazji którego w samym województwie śląskim  zorganizowano ok. 70 imprez.  Spotkanie w Belcanto tradycyjnie miało na celu bliższe poznanie się oraz nawiązanie nowych relacji biznesowych. Uczestniczyli w nim lokatorzy Parku oraz goście z zewnątrz.

zobacz zdjęcia

14.10.2017 Teatr bez sceny w Restauracji Belcanto

Spektakl teatralny w Belcanto? Oczywiście, że tak! Tutejsze wnętrza doskonale pasują do artystycznych aranżacji, a zespół Restauracji Belcanto z przyjemnością wyjdzie naprzeciw najśmielszym oczekiwaniom Gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z występu Teatru bez Sceny w sztuce Oskar i Ruth  w reżyserii Ingmara Vilqsta. Artystom gratulujemy brawurowego wykonania, które na długo zapadnie w naszej pamięci. Było klimatycznie, nastrojowo i z pełnym wachlarzem uczuć.

zobacz zdjęcia

03.09.2017 Koncert Grażyny Brodzińskiej

To był pokaz talentu, klasy i kunsztu wokalnego, a przy tym prawdziwa uczta dla melomanów. Wszystko za sprawą koncertu Pierwszej Damy Polskiej Sceny Muzycznej – Grażyny Brodzińskiej. Znakomita sopranistka, wspaniała aktorka i tancerka zgodziła się zaśpiewać podczas bardzo uroczystego świętowania siedemdziesiątych urodzin. Swoim występem – niespodzianką podbiła serce szanownego jubilata i oczarowała pozostałych gości.

zobacz zdjęcia

28.08.2017 Festiwal Osób Niepełnosprawnych MocART

28 sierpnia 2017 we wnętrzach Restauracji Belcanto rozbrzmiały wspaniałe dźwięki muzyki współczesnej. Wszystko to za sprawą uczestników IV Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt”, dla których zorganizowano tu jeden z festiwalowych warsztatów. Piękna interpretacja tak znanych utworów jak: Purple Rain, Sway czy Hallelujah doskonale oddawała talent i wrażliwość artystów.  Były też autorskie kompozycje i oczywiście wspólne śpiewanie hymnu Festiwalu: Taka jest w nas moc. Przyznajemy: moc tych głosów robi wrażenie.

zobacz zdjęcia

 

08.03.2017 Śniadanie biznesowe w Belcanto

sniadanie-biznesowe

Dzisiaj 8 marca 2017 r. lokatorzy Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum spotkali się w Restauracji Belcanto na śniadaniu biznesowym. Tradycyjnie była to okazja do bliższego poznania się i zacieśnienia relacji biznesowych.

Tematem przewodnim spotkania było planowanie inwestycji  na rynku austriackim.  Zaproszenie do podejmowania takich działań oraz zalety Austrii jako celu turystyki biznesowej przedstawił pan Peter Löschl, dyrektor pionu CEE Austrian Business Agency. Pan Löschl przyjechał do Polski na zaproszenie austriackiej firmy doradczej Uniconsult, która ma swoje przedstawicielstwo na terenie Parku. Gościem specjalnym śniadania był Konsul Honorowy Republiki Austrii pan Mirosław Bienioszek.

zobacz zdjęcia

27.02.2017 Bal Seniorów w Belcanto

sniadanie-biznesowe

W Belcanto zapanowało iście karnawałowe szaleństwo.  27 lutego odbył się tutaj „Bal Seniora” zorganizowany przez Fundację Cambio współpracującą z Urzędem Miasta Katowice. W rytmicznych pląsach wirowała ponad setka członków Klubu Seniora z Ligoty. Wigoru i umiejętności tanecznych mógłby pozazdrościć im niejeden młodzieniec. Na stołach królowały karnawałowe przekąski, pyszne ciasta i owoce, a kulinarnym przebojem okazał się indyk na winie. Humory dopisywały wszystkim przez długie godziny zabawy.  To były bardzo udane ostatki.

zobacz zdjęcia

13.01.2017 Wieczór Kolędowy

wieczor-koledowy

VI Wieczór Kolędowy w Belcanto już za nami. Jak co roku, przy tej okazji, sala rozbrzmiała głosami wielu znamienitych gości ze świata nauki, biznesu i administracji. Wspólnym śpiewom błogosławił Jego Ekscelencja ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Tradycyjnie, przy fortepianie zasiadł profesor Tadeusz Trzaskalik (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), który akompaniował też wykonaniom kilku mniej znanych utworów bożonarodzeniowych. Zaprezentowali je Damian Chróściński (tenor) oraz Izabela Tkocz (alt).

Do zobaczenia za rok!

zobacz zdjęcia

11.01.2017 Spotkanie noworoczne

spotkanie-dla-najemcow

W środę 11 stycznia w restauracji Belcanto odbyło się spotkanie lokatorów Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, które symbolicznie wprowadziło nas w kolejny rok współpracy.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2016

 

14.12.2016 Wigilia Seniorów

wigilia-seniorow

II spotkanie opłatkowe Klubu Seniora z Ligoty. Przemiły wieczór współorganizowany z Miastem Katowice i Fundacją Cambio. Goście dopisali, rozmowom i kolędowym śpiewom nie było końca….Zapraszamy za rok!

zobacz zdjęcia

14.02.2016 Walentynki w Belcanto

walentynki-w-belcanto

W niedzielę w Dniu Świętego Walentego Restauracja gościła u siebie wielu zakochanych. Goście mogli spędzić niezapomniany wieczór przy dźwiękach najpiękniejszych fortepianowych utworów o miłości granych na żywo! Zasmakowali także w specjalnym walentynkowym menu, przygotowanym na bazie afrodyzjaków.

zobacz zdjęcia

08.01.2016 Wieczór Kolędowy w Belcanto

wieczor-koledowy-w-belcanto

Tegoroczne wspólne kolędowanie w Restauracji Belcanto odbyło się tradycyjnie przy akompaniamencie fortepianowym  Tadeusza Trzaskalika, profesora z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz artystów: Beaty Witkowskiej-Glik (sopran) i Oskara Jasińskiego (tenor). Najpiękniejsze polskie kolędy wybrzmiały gromkim chórem wśród prawie 130 zgromadzonych gości!

zobacz zdjęcia

 

Wydarzenia 2015

 

16.12.2015 Wigilia dla Seniorów

wigilia-dla-seniorow

W tym roku po raz pierwszy gościliśmy w Belcanto członków Klubu Seniora z Katowic-Ligoty. Wieczór zorganizowany został we współpracy z Miastem Katowice, reprezentowanym przez radnego Borysa Pronobisa oraz Fundacją Cambio. Po przełamaniu się opłatkiem i uroczystej kolacji, goście ruszyli do wspólnego kolędowania.

zobacz zdjęcia

16.01.2015 Wieczór Kolędowy

 Wieczór Kolędowy

Styczniowe kolędowanie stało się tradycją Restauracji Belcanto. W piątek 16.01. odbyło się już po raz czwarty i jak zawsze połączyło znamienitych przedstawicieli światów: nauki, lokalnej administracji, biznesu i kultury. Wspólnym śpiewom towarzyszył akompaniament pana Tadeusza Trzaskalika, profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2014

 

17.01.2014 Wieczór Kolędowy

2014.01.17 Wieczór Kolędowy

17 stycznia 2014 r. już po raz trzeci Restauracja Belcanto zamieniła się w miejsce wspólnego kolędowania i spotkania w gronie osób z różnych środowisk, poczynając od duchowych, naukowych, biznesowych, na samorządowych kończąc.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2013

 

07.03.2013 Antonina Krzysztoń

2013.03.07 Antonina Krzysztoń

Wczoraj w Restauracji Belcanto odbył się zapowiadany wcześniej koncert Antoniny Krzysztoń. Anielski wokal artystki w połączeniu z subtelnymi dźwiękami gitary stał się idealnym tłem do spotkania, którego główną ideą było niesienie pomocy potrzebującym. Hospicjum Cordis, które było inicjatorem koncertu, opiekuje się dziećmi i osobami dorosłymi cierpiącymi na chorobę nowotworową. Sprawa jakże delikatna, ale i ważna miała równie delikatną oprawę muzyczną stworzoną przez artystkę, która śpiewała na boso.

zobacz zdjęcia

01.10.2013 Wieczorne kolędowanie

2013.01.10 Wieczorne kolędowanie

Wczoraj w restauracji Belcanto na terenie Parku Euro-Centrum odbył się drugi z kolei wieczór kolędowy, tym razem promujący krwiodawstwo, krwiolecznictwo i transplantację szpiku kostnego w ramach IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, organizowanego przez Fundację Kropla Życia.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2012

 

30.08.2012 Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

 Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

30 sierpnia Euro-Centrum na kilka godzin stało się ambasadorem kultury i sztuki z całego świata. Z okazji XXV edycji Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego odbył się tu koncert dedykowany Przyjaciołom Festiwalu. Była to wyjątkowa okazja do zobaczenia zespołów z Turcji, Togo, Włoch, Rosji, Wenezueli, Argentyny, Chorwacji, Słowacji, Francji i Polski.

zobacz zdjęcia

17.05.2012 Marcin Wyrostek & Coloriage

 Marin Wyrostek & Coloriage

17 maja w Belcanto odbył się, ostatni przed przerwą wakacyjną, koncert w ramach czwartkowych wieczorów muzycznych. Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczył, znany szerokiej publiczności, wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek w towarzystwie zespołu Coloriage.

zobacz zdjęcia

26.04.2012 Recital prof. T. Trzaskalika

2012.04.26 Recital prof. T. Trzaskalika

zobacz zdjęcia

23.04.2012 Uroczysta kolacja – II Forum Nowej Gospodarki

 Uroczysta kolacja - II Forum Nowej Gospodarki

W Belcanto kolejny raz gościli znakomici artyści. 23 kwietnia 2012 r. w stylowych wnętrzach restauracji wystąpił Stanisław Soyka z zespołem Altra Volta. Koncert podsumowywał pierwszy dzień obrad II Forum Nowej Gospodarki.

zobacz zdjęcia

08.03.2012 Dzień Kobiet

 Dzień Kobiet

Uznani w amerykańskich kręgach muzycznych, Naomi Oliphant (fortepian) i Daniel Weeks (tenor) wystąpili 8 marca 2012 r. w Restauracji Belcanto podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

zobacz zdjęcia

18.02.2012 Ostatki z Flamenco

 Ostatki z Flamenco

Gorące latynoskie rytmy rozbrzmiewały 18 lutego 2012 r. w restauracji Belcanto.Pokaz ognistego flamenco w wykonaniu zespołu Fuego Flamenco wzbogaciła lekcja tańca oraz sporo tanecznej muzyki.

zobacz zdjęcia

12.01.2012 Wieczór kolęd i pastorałek

 Wieczór kolęd i pastorałek

12 stycznia 2012 r. o godz. 19.00 w naszej Restauracji odbył się niezapomniany wieczór muzyczny, podczas którego goście kolędowali w towarzystwie chórku studentów Akademii Muzycznej i przy akompaniamencie prof. Tadeusza Trzaskalika z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Juliana Gembalskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach.

zobacz zdjęcia

Wydarzenia 2011

 

01.12.2011 Koncert wiolonczelowy

Koncert wiolonczelowy

zobacz zdjęcia

20.10.2011 Wiesław Ochman

 Wiesław Ochman

zobacz zdjęcia

06.10.2011 Wieczór z muzyką

Wieczór z muzyką

zobacz zdjęcia

14.06.2011 Otwarcie Restauracji

Otwarcie Restauracji

zobacz zdjęcia